Kahramanmaraş Pazarcık (Mw=7.7) and Kahramanmaraş Elbistan (Mw=7.6) - Earthquake Investigation Report
06 Şubat 2023 - Kahramanmaraş Pazarcık (Mw: 7.7) ve Kahramanmaraş Elbistan (Mw: 7.6) Depremleri İnceleme Raporu
Hacettepe İnşaat Mühendisliği Tanıtım Filmi
YAPI ISLERI TEKNOLOJILERI Uzaktan Egitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı
Bölümümüz Tarafından Hazırlanan Elazığ Sivrice Depremi Ön İnceleme Raporu
Bölümümüz Tarafından Hazırlanan Elazığ Sivrice Depremi Ön İnceleme Raporu
Geopolimer Green Concrete
Small Scale 3D-Printing Additive Manufacturing Practice with %100 Construction and Demolition Waste Based Geopolymer at Hacettepe University Advanced Construction Materials Research Laboratory
Hacettepe University - Department of Civil Engineering
Hacettepe University - Department of Civil Engineering
Welcome to Hacettepe University!
Panoramic Campus Tour
Tübitak 1001 Projesi Bursiyer İlanı

Okulumuz İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gürkan YILDIRIM tarafından yürütülen, TÜBİTAK 1001 programı kapsamında 2022 yılı 2. döneminde desteklenmeye hak kazanan ve 36 ay süre ile desteklenecek olan “Kararlı Otojen Kendiliğinden İyileşme Özelliğine Sahip Tasarlanmış Jeopolimer Bağlayıcılı Kompozitler” başlıklı projede tam zamanlı çalışmak üzere 1 Yüksek Lisans ve 1 Doktora bursiyeri aranmaktadır. Pozisyona uygun adayın Ankara’da ikamet ediyor olması, Yapı Malzemeleri Anabilim Dalı’na ait derslerde temel düzeyde yetkinliğe sahip olması, akademik çalışmalara ilgisinin olması ve İngilizce okuma-yazma becerisinin yüksek olması beklenmektedir. Burs miktarı “Tübitak – 1001: Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” ‘nın her yıl belirlediği miktarda olacak ve ödemeler her ay yapılacaktır. Bursiyerin yüksek lisans ve doktora aşamasına yeni başlayacak olması ve herhangi bir kamu kurum ve kuruluşta çalışmaması beklenmekte olup, tez danışmanlığı söz konusu projede yürütücü olarak görev alan Doç. Dr. Gürkan YILDIRIM tarafından yapılacaktır.

Başvurular (özgeçmiş dosyası ile birlikte) gurkanyildirimgy@gmail.com e-mail adresine gönderilmelidir. Çalışma başlangıcı yüksek lisans ve doktora kayıt aşamasından sonra gerçekleştirilecektir.

Not: Hacettepe Üniversitesi Lisansüstü Programlara Başvurular 2022/2023 Bahar Dönemi için; 19.12.2022 - 27.01.2023 tarihleri arasında yapılacaktır.